האופטימיות משתלמת : עשר הוכחות שכדאי להיות אופטימי


חלק גדול מהשיחות שלי בטיפולים הוא על נושא של השקפת עולם ושינוי תפיסה לאירועים הקורים להם.
אני מאמינה שכמה שאדם יראה את העולם במשקפיים ורודות יותר כך יקבל תוצאות טובות יותר דה'פקטו,במציאות.
אני גם מאמינה שאמונה לא זקוקה ולא ניתנת להוכחה.שאמונה בוחרים,מרגישים אליה חיבור בלב;שבעולם שלנו שנותן הרבה כבוד למדע ולמדידה ייטב לתת יותר מקום לתת לרגש ולתחושה;
ובכל זאת למען מי שבתהליך בחינת האמונות אספתי היום עובדות מדודות ממחקרים לגבי אופטימיות בתקווה שיחזקו את ההבנה וקבלת האמונה.
1. אופטימיות מאריכה חיים: במחקר שהתבצע במיניסוטה ארה"ב עקבו אחר 723 אנשים במשך 10 שנה,החל מ1962.נמצא שעליה של 10 נקודות במדד הפסימיות של הנבדקים תאמה לעליה של 19% במקרי המוות המוקדמים.

2. באוניברסיטת פירטסבורג,ארה"ב עקבו אחר 97,253 נשים,בריאות בתחילת המחקר,בגילאי 50-79.בתחילת המחקר נערך דירוג אופטימיות בקרב הנשים.נמצא שנשים אופטימיות סבלו מסיכוי נמוך ב9% לפתח מחלות לב ו14% סיכויי מוות מופחתים מסיבה רפואית כלשהי.
דירגו מחדש את הנשים האופטימיות במחקר ונמצא כי האופטימיות ביותר בעלות 24% פחות סיכון ללקות במחלות לב ו30% פחות סיכויי מוות ממחלה.

3. במחקר שכלל אלף הולנדים נמצא כי כעבור 10 שנים היתה ירידה של 63% בתמותת גברים אופטימים ובקרב נשים אופטימיות 35% ירידה.נלקחו בחשבון נתונים כעישון,משקל ,שתית אלכוהול ותזונה ונמצא שהשפעת האופטימיות נשמרה.

4. אופטימיות לפסימיסטים:נבדק ונמצא שאצל אנשים פסימיים שנשלחו לסדנאות חשיבה חיובית ירדה כמות הדיכאון והחרדה ופחתו מספר הביקורים אצל רופא.

5. הכעס פוצע: נמצא שאנשים כעוסים נמצאים בסיכון פי 4 להפצע,גישה עוינת מעלה את הסיכון לפי ששה.

6. בחדר מיון בקאונטי רואינו 2500 איש בשנים 1998-2000 לגבי הנסיבות שלפני פציעתם.נמצא ש32% מהם היו נרגזים ממש טרם שנפגעו.

7. אופטימיים לשלטון:בדקו בקרב 407 חיילים מי נחשב בעל יכולת הנהגה ולחוד מי אופטימי.נמצא כי ציון האופטימיות בקרב המנהיגים גבוה באופן מובהק.

8. האופטימיות מדבקת נמצא שאם אדם שמח, הסיכוי שחבר קרוב שלו יחוש גם הוא שמחה גדל ב-15 אחוז. עבור חבר מהמעגל השני, הסיכוי גדל ב- 10 אחוז ובמעגל השלישי – הסיכוי גדל בשישה אחוזים

9. בעבודה:מחקרים תעסוקתיים גילו שתפוקת העובדים עולה כשהם זוכים להכרת תודה,הערכה ושבחים.יחד עם זה גדל הסיכוי שהעובדים יישארו בעבודה,ינהגו לפי כללי הבטיחות,יתנו שירות טוב יותר ללקוחות.

10. לדברי ד"ר מייקל קוהן חוקר ממרכז אושר באוניברסיטת קליפורניה "מחקרים מצאו שלרגשות שליליים השפעה חזקה יותר מלרגשות חיוביים. אך למרות שרגשות שליליים גוברים על רגשות חיוביים, לאחרונים יש עמידות ארוכה יותר בזמן כך שהצטברות רגשות חיוביים במהלך החיים יכולים להגן עלינו מפני רגשות שליליים".
אם כך המחקרים מראים שאופטימיות, גישה חיובית לחיים מגבירה בריאות ואריכות חיים, יכולת חברתית,תפוקה בעבודה וחוסן נפשי.קיימים מחקרים רבים נוספים והתחומים העיקריים המייצרים אותם הם פסיכונוירואימונולוגיה והפסיכולוגיה החיובית.
מה כוללת בתוכה אופטימיות?
אופטימיות היא גישה לחיים המניחה שסופם של אירועים הוא בתוצאה טובה,ראיית הטוב במציאות,אמונה של אדם בעצמו ובכוחותיו, אמונה של אדם שיש לו שליטה על הנעשה סביבו.
אנשים אופטימיים הם בדרך כלל יוזמים ומעצבים את המציאות ולא נותנים לקשיים לרפות את ידיהם.
אנשים אופטימיים מעדיפים תקשורת נעימה ומחויכת. מאמינים באנשים סביבם וסומכים עליהם.
כדי לחזק את האופטימיות כדאי לחזק את האמונות הבאות:
העולם הוא מקום טוב ובטוח
יש לי כח ויכולת להגשים את המטרות שלי.
יש די שפע לכולם.
אנשים רוצים את טובתי.
אם חלק מהמשפטים מעוררים התנגדות כדאי לבדוק למה,לבחון דעות נוספות ולאמן את עצמכם בקבלת המשפט במציאות שלכם.

מאחלת לכם יום שמח

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *